گرمایش مرکزی

نحوه انتخاب دیگ برای ساختمان
نکات مهم تصفیه آب بویلر
خرداد 9, 1398
بستن بویلر
ایمنی در دیگ بخار
خرداد 9, 1398

گرمایش مرکزی

گرمايش مركزی

گرمایش مرکزی

در میان مولفه های مصرف انرژی در ساختمان، سیستم های گرمایشی که عمدتا از سوخت های فسیلی استفاده میکنند و از جمله مصرف کنندگان عمده انرژی بشمار میروند، از اهمیت ویژهای برخوردار هستند، چرا که %70 از گاز طبیعی مصرفی کشور به گرمایش ساختمان اختصاص مییابد.
توجه به عوامل گوناگونی که در میزان مصرف انرژی گرمایشی ساختمان نقش دارند، در ارائه راه کارهای صرفه جویی در بخش ساختمان و کاهش مصرف انرژی در بخش خانگی، تاثیر فراوانی میگذارد. شرایط اقلیمی و آب و هوایی، معماری ساختمان،مصالح ساختمان، راندمان سیستم های گرمایش، بکارگیری تجهیزات با ظرفیت مورد نیاز که اساساً در میزان بار حرارتی ساختمان موثر هستند و همچنین کنترل سیستم های گرمایش از عوامل موثر در میزان مصرف انرژی گرمایشی محسوب میشوند .

  • گرمایش مرکزی
  • گرمایش موضعی – بخاری ها
  • گرمایش آب

در سیستمهای گرمایش مرکزی، گرمای مورد نیاز تمام قسمتها در یک قسمت از ساختمان تولید میشود و به کمک وسایل توزیع از قبیل رادیاتور، فن کویل، کانال و … به بخشهای مورد نیاز فرستاده میشود.
اساس کار سیستم های گرمایش مرکزی بر این است که حرارت از یک منبع انرژی به قسمت های مختلف ساختمان انتقال مییابد. برای انتقال حرارت وجود سیال واسطهای چون آب، بخار و یا هوا لازم است که ناقل حرارت بین منبع انرژی و
دستگاه های گرم کننده باشد. سیستم های گرمایش مرکزی همگی دارای یک دیگ آب گرم یا دیگ بخار میباشند و تفاوت میان سیستم های مختلف گرمایش مرکزی در پایانه های آنها میباشد که میتواند رادیاتور آلومینیومی یا فولادی، فن کویل،هواساز یا فن کویل های کانالی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس - بخش فروش