قیمت دیگ بخار و محاسبه آن در کیفیت

دیگ یا هیتر روغن داغ
خرداد ۱۷, ۱۳۹۷
اکونومایزر
خرداد ۱۹, ۱۳۹۷

دیگ بخار

قیمت دیگ بخار و محاسبه آن در کیفیت

 

مقاله پیش رو تحلیل در مورد قیمت دیگ بخار و محاسبه آن در کیفیت که یکی از اصلی ترین ها برای انتخاب دیگ بخار مناسب می باشد ، دیگ ها  فضای بسته ای هستند که در آن به یک سیال گرما داده می شود و از این سیال گرم شده در مصارف مختلفی می توان استفاده نمود. دیگ ها انواع مختلفی در جنس بدنه همچون چدن، فولاد و یا استیل را دارا می باشند. سوخت دیگ ها  همچون گاز شهری، گاز مایع، گازوئیل و سایر سوخت های استفاده شده توسط مشعل، برای ایجاد حرارت استفاده می کنند. .

دیگ فایر تیوب

در دیگ های فایر تیوب منبع حرارتی یا فایر باکس که توسط مشعل گرم میشود همواره در تماس مشتقیم با آب قرار می گیرد و این دستگاه ها عمدتا برای تولید بخار استفاده می گردند. طول مسیر تماس فایر باکس را میتوان با لوله های برگشت موازی افزایش داد که به آن دیگ بخار دو پاس می گویند. و اگر گاز های ناشی از احتراق را به کناره ها و زیر خروجی هدایت کرده و سه مسیر موازی جهت خروج بوجود آوریم به آن دیگ سه پاس می گویند. نوع دیگر بویلر ها بویلر واتر تیوب بوده که در آن آب داخل لوله هایی تحت شعله مستقیم منبع گرمایی قرار می گیرد که نسبت به دیگ های فایر تیوب گنجایشه کمتری دارد ولی فشار بالاتری را در جریان آب تامین می کند.

کیفیت دیگ بخار

  • طراحی شده طبق استاندارد B.S. 2790 و استاندارد ملی ISIRI 4321
  • ظرفیت از 80Kg/Hr تا 500Kg/Hr با فشار کاری 3 الی 10 بار
  • کاربری آسان، عملکرد سریع قیمت مناسب، کیفیت بالا و راندمان بالا، سطح حرارتی بالا
  • با تجهیزات کنترلی تمام اتوماتیک و سیستم برقی یکپارچه
  • دارای گواهی نامه تایید نقشه
  • ارائه پلاک و مدارک بازرسی توسط مرجع بازرسی (شرکت ناظرکاران) طبق استاندارد DIN17175 و لوله های آتش خوار ST 35.8 طبق استاندارد DIN 17155
  • جوشکاری با استفاده از الکترودهای از نوع E7018 و E6010 به صورت پیش گرم که توسط جوشکاران دارای گواهی نامه طبق

کلیه دیگ های بخار این مجموعه با ظرفیت و فشار کاری بالا به صورت سه پاس طبق استاندارد EN12953  و B.S.2790  و استاندارد ملی ISIRI 4321 طراحی و تولید می شوند.در ساخت این دیگ ها  از ورق های فولادی با آلیاژ 17Mn4 طبق استاندارد DIN17175 و لوله های آتش خوار ST 35.8 طبق استاندارد DIN 17155 استفاده شده است. این دیگ ها دارای  پلاک  و مدارک بازرسی استاندارد اتحادیه اروپا (CE) ،  گواهینامه تایید نقشه تحت استاندارد اتحادیه اروپا (CE) می باشند. بازرسی از متریال مصرفی و تمامی مراحل تولید، و کلیه تستهای انجام یافته توسط بازرس مقیم مرجع بازرسی اداره استاندارد واحد کنترل کیفیت دارای مجوز از اداره استاندارد و انجام تست های (NDT)  در تمامی مراحل جوشکاری توسط مرجع بازرسی خارجی با مجوز اداره استاندارد در این مجموعه انجام می پذیرد.

کاربرد ها:

کیفیت بالا

ایمنی بالا و راندمان بالا

سطح حرارتی بالا

فضای بخار زیاد

تولید بخار کاملا خشک

ویژگی ها :

این نوع دیگ در 16 مدل از  S-ADS-1000 تا S-ADS-18000 موجود می باشد .

ظرفیت از 1000Kg/Hr تا 18.000Kg/Hr با فشار کاری 10 الی 18 بار

دارای تجهیزات کنترلی تمام اتوماتیک

دارای دریچه ضد انفجار و دریچه بازدید شعله

با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته برای ساخت

استفاده از توربولاتور داخل لوله جهت افزایش راندمان دیگ

ایزولاسیون بدنه با پشم سنگ  و پشم سرامیکی و کاوراسیون با ورق استنلس استیل

دارای چند دریچه هند هول، هد هول و من هول جهت سهولت در بازدید داخل دیگ بر اساس ظرفیت های مختلف

امکان تعبیه دستگاه اکونومایزر، سوپرهیتر و دمپر حرارت دودکش به منظور جلوگیری از پرت حرارتی، افزیش راندمان و بهینه سازی مصرف انرژی

ایزولاسیون درب عقب و جلو با سیمان نسوز 1700 درجه

ظرفیت واقعی دیگ

یکی دیگر از عوامل موثر در کارایی و قیمت دیگ بخار ظرفیت حقیقی آن می باشد. ظرفیت دیگ بخار عبارت است از میزان تولید بخار در واحد زمان. . متاسفانه در بسیاری از مواقع شاهد هستیم ظرفیت واقعی دیگ های بخار برخی از تولید کنندگان از ظرفیت اسمی آن بسیار پایین تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *