دیگ آبگرم

دیگ روغن داغ سری اسپیرال
دیگهای روغن داغ
خرداد ۲, ۱۳۹۷
دیگ آبگرم سری TW
دیگ آبگرم فایر باکس
خرداد ۲, ۱۳۹۷

دیگ آبگرم

دیگ آبگرم جهت  گرمایش ساختمان استفاده میشود ، که به صورت نصب تاسیسات کامل گردش آب برای انتقال حرارت از سوخت مشتعل شده به ساختمان استفاده میگردد .

یکی از مهم ترین دستگاه در تاسیسات حرارت مرکزی دیگ آبگرم می باشد ، و کار انتقال حرارت حاصل از آن را به آب انجام میدهد ، که در دو نوع دیگ آبگرم فولادی و دیگ آبگرم چدنی می باشد

دیگ آبگرم چدنی که از پره های شکل یافته از جنس چدن قبلا مورد استفاده قرار می گرفت با توجه به مزایای ذیگ بخار  فولادی نسبت به دیگ چدنی امروزه استفاده از دیگ چدنی آبگرم کمتر رایج می باشد.

اجزای تشکیل دهنده دیگ آبگرم فولادی :

1-بدنه دیگ بخار  وظیفه نگه داری آب داخل دیگ

2-کوره اصلی که اولین مرحله ورود سوخت مشتعل شده به داخل دیگ بخار را به عهده دارد

3-کوره فرعی در دیگ آبگرم ظرفیت بالا (3 پاس)

4-لوله های پاس های حرارتی

5-درب ها  پایه ها و اتصالات دیگ آبگرم

مشخصات :

دیگ آبگرم

 

  • طراحی شده طبق استاندارد B.S.855 و استاندارد ملی ISIRI 7911
  • ظرفیت از 65.000 تا 2.000.000 کیلوکالری بر ساعت با فشار کاری 6الی 25 بار
  • دارای دریچه بازدید شعله
  • دارای دریچه های بازرسی جهت سهولت در در بازرسی های ادواری داخل بویلر

 

انواع دیگ ابگرم

بویلرهای فایر تیوب آبگرم

یا لوله آتشین، بویلر هایی هستند که با عبور آتش و دود از درون لوله ها، آب اطراف لوله ها را به درجه حرارت مورد نظر می رساند.

این بویلر ها یکی از انواع بویلر های فایر تیوب هستند که برای تولید آبگرم  مورد استفاده قرار می گیرند. (ویکی صفحه بویلر فایرتیوب)

بویلرهای واتر تیوب آبگرم

بویلر های آبگرم واترتیوب یکی از انواع بویلرهای آبگرم است که جدیدا در دنیا به صورت عمده مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از بویلر ها از انواع بویلر های واترتیوب است که برای تولید آبگرم مورد استفاده قرار می گیرند.

بویلر های واتر تیوب آبگرم  دارای راندمان بالاتری از انواع دیگر بویلر های آبکرم است. در این نوع از بویلر ها آب در درون لوله ها می باشد و بنا بر قوانین استوانه های جداره نازک توان تحمل فشار بالاتری را دارند

دیگ های آبگرم چدنی

در این نوع از دیگ ها از چدن به عنوان متریال اصلی استفاده شده است.

این دیگ ها نسبت به دیگ های فولادی عمر کوتاه تری دارند ولی حمل نقل آن ها بسیار آسان تر است.

این نوع از دیگ های آبگرم تحمل فشار های بالا را ندارند و معمولا در گرمایش ساختمان هایی با ارتفاع کم از آن ها استفاده می شود.

اکونومایزر در دیگ آب گرم

معمولا دمای دود خروجی  از دودکش دیگ های آبگرم، بالاتر از 150 درجه می باشد که این دود به فضای محیط وارد می شود و در حقیقت اتلاف حرارتی به حساب می آید. با استفاده از یک نوع مبدل حرارتی در این مسیر، که در درون لوله های آن،  دود و در خارج آن (در پوسته) آب ورودی بویلر وجود دارد می توان از این انرژی در حال اتلاف استفاده کرد. به این دستگاه اکونومایزر بویلر گویند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *