انواع سیستم های بویلر

تصفیه آب مصرفی بویلر
تصفیه آب مصرفی بویلرهای صنعتی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸
بازده حرارتی دیگ های بخار
خلوص بخار
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸

انواع سیستم های بویلر

در مقاله انواع سیستم های بویلر گونه های بویلر از فرم ساده که بویلرهای واترتیوب با سیستم گردشی معمولی دارای قابلیت عملکرد در فشار پایین هستند (شکل (1 تا آنهایی که دارای الگوهای پیچیده جریان و چند مولفه ای بوده و در فشارهای بالاتر از 2000Psi کار می کنند، را شامل می گردد.بویلر ها ممکن است دارای تجهیزات اضافی نظیراکونومایزرها برای بالا بردن بازدهی بویلر و سوپرهیترها جهت حرارت دادن بخار تا دماهای بالاتر از دمای اشباع (شکل (2 باشند.

بویلرهایی که معمولاً حاوی انواع تجهیزات تولید بخار همراه با گرمکن های فرایندی و توربینهای بخار هستند، قادرند برق تولید کنند شکل پایین بخار کندانسه را می توان در فرایند مصرف کرد و اگر بخار حاصل غیر مفید تشخیص داده شود آن را به دور می ریزند و در غیر این صورت برای استفاده مجدد به سیستم بر می گردانند. ممکن است برای حذف ماده جامد معلق ، ماده آلی یا آلودگی های محلول جهت استفاده مجدد از بخار کندانسه آنرا فیلتر نموده یا جلادهی نمایند.

انواع سیستم های بویلر

سیستمهای بویلری که در فشارهای بالا مورد بهره برداری قرار می گیرند، ممکن است شامل تجهیزات اضافی برای بهبود کارایی سیکل بخار شکل 4 باشند.

گرمکنهای فشار قوی آب خوراک را می توان پس از پمپ تغذیه بویلر نصب نمود. از گرمکنهای کم فشار می توان برای گرم کردن آب کندانسه سود جست.اغلب سیستمهای بویلر حاوی گرمکنهای هوازدا جهت آب تغذیه هستند.

این گرمکن ها از طریق گرم کردن آب خوراک بویلر و حذف نمودن گازهای محلول به ویژه اکسیژن عمل می کنند.

انواع سیستم های بویلر

در ادامه همین مقاله به توضیحات مربوط به خلوص بخار خواهیم پرداخت چنانچه نظر و پیشنهادی در مورد مقاله فوق داشته باشید در قسمت نظرات عنوان کنید – نظرات شما باعث دلگرمی ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *